SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dubbelkarotter 3605423
*
nr 360 5423
Dubbelkarotter
1-par, pläter
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 19:17:47
1
800 kr
9/5 14:37:57
2
Vinnande bud
9/5 15:58:50
3
1.100 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarotter nysilver pläter silver ädelmetall
-
5210 Bestick
silver, 6+ 6+ 6 delar. Vikt: 1000 gr ca, längd: 17..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Dubbelkarotter
nr 360 5423
Dubbelkarotter
1-par, pläter
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/5 19:17:47 | 1 | 800 kr |
9/5 14:37:57 | 2 | Vinnande bud |
9/5 15:58:50 | 3 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarotter nysilver pläter silver ädelmetall
-
5210 Bestick
silver, 6+ 6+ 6 delar. Vikt: 1000 gr ca, längd: 17..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41